24°C
ANKARA HAVA DURUMU24°C Parçalı Bulutlu
ART AKADEMİ İLETİŞİM 0555 207 7 478

Basın ve Halkla İlişkiler

- +

ELAZIĞ (AA) – Elazığ’ın Keban ilçesinde öğrenciler kartpostal hazırladı.

Keban ilçesinde Musa Coşkun Ortaokulu görsel sanatlar öğretmeni Oktay Ataş, yaptığı açıklamada, yeni yıl dolayısıyla kutlama ve hediyeleşme projesini hayata geçirdiklerini belirterek, proje kapsamında öğrencilerin kartpostal hazırladığını söyledi.

Kartpostalların Arıcak ve Karakoçan ilçelerine bağlı köy okullarında okuyan öğrencilere gönderildiğini kaydeden Oktay Ataş, bu sayede öğrencilerin birbirlerini tanımalarını sağlamak istediklerini belirtti.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Ataş, “Kaybolmuş kartpostal geleneği ile okullarımızda hediyeleşme kültürünün devam etmesi için bu çalışmayı yaptık.” dedi.

Öğrencilerden Nurdan Ezel Yapar, kartpostal hazırladıklarını, bundan büyük mutluluk yaşadıklarını belirtti.Haberimizin detayı için aşağıda belirtmiş olduğum linkten bize abone olmayı unutmayın.

Basında biz okul haberi için TIKLAYINIZ.

Milliyet haberi için TIKLAYINIZ…

Son Dakika23.com Haberi için TIKLAYINIZ…

***

Başarılı öğretmene ödül

Türkiye genelinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından “Bu Kemer Sana Çok Yakışıyor” yarışması yapıldı. Yarışmada slogan, afiş ve görsel tasarım bölümleri yer aldı. Elazığ’ın Keban ilçesinde öğretmen olan Oktay Ataş’da yarışmaya görsel tasarım alanında katılarak Türkiye 8’incisi oldu. İl Emniyet Müdürlüğü’ne gelen Ataş’ı makamında ağırlayan Emniyet Müdürü Doğan Cangül, bir süre sohbet ettikten sonra hazırlanan hediye ve belgesini verdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından “Bu Kemer Sana Çok Yakışıyor” dalında organize edilen yarışma sonucunda Türkiye’nin birçok ilinde katılanların olduğunu belirten İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, “Bu konuya duyarlı değişik dallarda yarışmaya katılan vatandaşlarımız oldu. Keban ilçemizde görev yapan Oktay öğretmenimizde görsel tasarım dalında mansiyon ödülü adı. Kendisini tebrik ederim.Genel müdürlüğümüz tarafından verilen hediyesini ve belgesini taktim etmek için davet ettik” dedi.

Yarışmayı duyunca, öğrencilerine bilinç uyandırmak adına yarışmaya katılmak istediklerini aktaran Oktay Ataş, “Öğrenci kategorisinde istenilen başarıya ulaşamadık. Ben görsel kategoride mansiyon ödülüne sahibi olarak Türkiye 8’ncisi oldum. Amacım öğrencileri bilinçlendirmek, emniyet kemerinin ve hayatta kalabilmenin önemini açıklamaktı”diye konuştu.

Kaynak: İHA

Haberler için TIKLAYINIZ…

Başarılı öğretmene ödül

Elazığ İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Emniyet Genel Müdürlüğünce düzenlenen ‘Bu kemer sana çok yakışıyor’ yarışmasında Türkiye 8. olan Keban Musa Coşkun Ortaokulunda Görsel Sanatlar Öğretmeni Oktay Ataş’ı makamında ağırlayarak ödül verdi.

Kaynak: AA

Haber İçin TIKLAYINIZ…

www.haberler.com TIKLAYINIZ…

www.habertürk.com TIKLAYINIZ…

KEBAN GAZETESİ SANAT KÖŞEMİZ 

81 İL 81 ÖĞRETMEN 81 ÖĞRENCİ BİRLİKTE GÜZELİZ RESİM SERGİSİ

KEBAN GAZETESİ YEREL BASINIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM